flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Решетилівський районний суд Полтавської області взято під охорону Службою судової охорони

22 січня 2021, 10:37

      21 січня 2021 року, Решетилівський районний суд Полтавської області співробітниками Територіального управління Служби судової охорони у Полтавській області взято під охорону. Співробітники дбатимуть про безпеку відвідувачів суду, учасників судових процесів, суддів та працівників районного суду.

Особовий склад Служби, який відтепер здійснюватиме охорону Решетилівського районного суду Полтавської області, колективу суду представив начальник Територіального управління Служби судової охорони у Полтавській області полковник Служби Олександр Аленін.

Голова Решетилівського районного суду Полтавської області Олена Романенко привітала співробітників Служби судової охорони та побажала їм натхнення й витримки під час служби.

За традицією співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Полтавській області подарували жінкам колективу Решетилівського районного суду Полтавської області квіти та побажали гарного настрою.

Відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" Служба судової охорони забезпечує громадський порядок в суді та безпеку відвідувачів, учасників судового процесу, що входить до їх функцій, а також  припинення проявів неповаги до суду, охорона приміщень суду, органів та установ системи правосуддя тощо.

Службі судової охорони та її співробітникам для здійснення покладених на них повноважень надається право, зокрема:

  1. перевіряти в осіб, які входять до приміщення суду документи, що посвідчують особу, та за наявності обґрунтованих підстав вважати, що перебування особи у приміщенні суду створює загрозу безпеці суддів, працівників апарату суду, порушення громадського порядку, обмежувати допуск таких осіб до приміщення суду;
  2. здійснювати поверхневу перевірку осіб, які входять до приміщення суду шляхом їх візуального огляду та огляду їх речей, проведення по поверхні вбрання осіб спеціальним приладом або засобом;
  3. затримувати осіб, які незаконно проникли або намагаються незаконно проникнути до приміщень суду, перевіряти у них документи, що посвідчують особу, здійснювати у встановленому законом порядку особистий огляд затриманих та огляд їх речей, які є при них, і передавати їх правоохоронним органам;
  4. не допускати громадян до окремих кабінетів суду, вимагати від них залишатися на конкретних місцях або залишити їх, тимчасово обмежувати фактичне володіння річчю, якщо це необхідно для забезпечення громадського порядку в суді, безпеки працівників суду та учасників судового процесу;

   5. застосовувати технічні прилади і технічні засоби, що мають функції фото- і кінозйомки,                відеозапису, засоби фото- і кінозйомки, відеозапису як допоміжний засіб запобігання                  протиправним діям, тощо.