Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Решетилівський районний суд Полтавської області викликає у підготовче судове засідання відповідача Єршова Сергія Олексійовича (місцезнаходження: с. Піщане , вулиця Миру. 18 Полтавського району Полтавської області), у цивільній справі №546/528/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Україна» до Єршова Сергія Олексійовича про стягнення заборгованості за спожитий природний газ. (головуючий суддя О.О. Романенко)
Підготовче судове засідання призначене на 08-00 год. 29.08.2024 року в приміщенні Решетилівського районного суду Полтавської області за адресою: м. Решетилівка, вул. Покровська 24, Полтавської області.
єдиний унікальний номер справи 546/528/24
номер провадження 2/546/299/24
У Х В А Л А
10 липня 2024 року м. Решетилівка
Суддя Решетилівського районного суду Полтавської області Романенко О.О., вирішуючи питання про відкриття провадження по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Україна» до Єршова Сергія Олексійовича про стягнення заборгованості за спожитий природний газ, –
встановив:
24.06.2024 до суду надійшла вищевказана позовна заява, у якій позивач просить стягнути з Єршова Сергія Олексійовича, 07.09.1968 р.н., РНОКПП 2508710050, борг за спожитий природний газ за об’ємом, що знаходиться за адресою: Полтавський р-н., м. Решетилівка, вул. Миру, буд. 18, на користь позивача у розмірі 44 606,15 грн, та судовий збір в розмірі 3028,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем по об’єкту, що розташований за адресою: Полтавський р-н., м. Решетилівка, вул. Миру, буд. 18, у період з березня 2021 року по травень 2024 року було спожито природний газ за загальну суму 44 606,15 грн.
Постачальник звернувся до Решетилівського районного суду Полтавської області із заявою про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за спожитий природний газ. Постачальнику було відмовлено у видачі судового наказу. У зв’язку з цим, постачальник звертається до суду з даною позовною заявою.
За результатами автоматизованого розподілу справ між суддями, 24.06.2024 справу передано на розгляд головуючому судді Романенко О.О.
Ухвалою суду від 02.07.2024 позовну заяву залишено без руху.
05.07.2024 позивачем було виконано вимоги ухвали суду від 02.07.2024 про залишення позовної заяви без руху.
Після усунення недоліків позовна заява відповідає вимогам статей 175-177 ЦПК України. Підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України, для повторного залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
У відповідності до ч. 2 ст. 187 ЦПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.
Згідно п. 7 ч. 2 ст. 187 ЦПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються, зокрема, результат вирішення заяв і клопотань позивача, що надійшли разом із позовною заявою, якщо їх вирішення не потребує виклику сторін.
Згідно із п. 4, 5, 8, 10 ч. 2 ст. 187 ЦПК України, про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається зокрема за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа, дата, час і місце підготовчого засідання, якщо справа буде розглядатися в порядку загального позовного провадження, строк для подання відповідачем відзиву на позов, а також строк надання пояснень третіми особами, яких було залучено при відкритті провадження у справі.
Відповідно до ч. 4 ст. 19 ЦПК України, загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Згідно із частиною 3 статті 274 ЦПК України, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
У позовній заяві представником позивача висловлено клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного провадження із посиланням на п. 1 ч. 6 ст. 19 ЦПК України.
Разом з тим, пункт 1 частини шостої статті 19 ЦПК України визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), згідно з Рішенням Конституційного Суду № 10-р(II)/2023 від 22.11.2023, втратив чинність через шість місяців із дня ухвалення Конституційним Судом України Рішення.
Отже, станом на день звернення до суду з даним позовом положення п. 1 ч. 6 ст. 19 ЦПК України, на які посилається представник позивача, не є застосовними при кваліфікації справи як малозначної, тому клопотання є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.
Дослідивши матеріали позовної заяви, з урахуванням положень ст.ст. 19, 274 ЦПК України, категорії та складності справи, обсягу та характеру доказів, тощо, суд приходить до висновку, про проведення розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
Враховуючи вищенаведене, у задоволенні клопотання представника позивача про проведення розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 19, 187-192, 260, 261, 274 ЦПК України, суд,–
ухвалив:
Позовну Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Україна» до Єршова Сергія Олексійовича про стягнення заборгованості за спожитий природний газ – прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
У задоволенні клопотання представника позивача про проведення розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження відмовити.
Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.
Призначити відкрите підготовче засідання на 08:30 год. 09.08.2024 у приміщенні Решетилівського районного суду Полтавської області за адресою: вул. Покровська 24, м. Решетилівка, Полтавська область, зала судових засідань №1.
Розгляд справи проводити суддею одноособово.
Згідно зі ст. 178 ЦПК України, визначити відповідачам п’ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов’язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред’явити зустрічний позов.
Згідно зі ст. 179 ЦПК України, встановити позивачу п’ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам ч. 3-5 ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Відповідно до ст. 180 ЦПК України, встановити відповідачу п’ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої – п’ятої ст. 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Згідно зі ст. 181 ЦПК України, встановити третій особі п'ятиденний строк з дня отримання позову, відзиву на позовну заяву подати свої пояснення щодо позову, відзиву, які мають відповідати вимогам частини третьої-п’ятої статті 178 ЦПК України.
Учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Про участь у справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду учасник справи подає заяву, не пізніше ніж за п’ять днів до судового засідання. Копія заяви в той саме строк надсилається іншим учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає апеляційному оскарженню окремо від рішення суду.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http:// rsh.pl.court.gov.ua/sud1626/.
Учасники справи:
позивач – Товариство з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Україна», ЄДРПОУ 40121452, адреса місцезнаходження: вул. Шолуденка, 1, м.Київ, Київського району Київської області, пошт. індекс: 04116, ел. адреса: info@gas.ua;
відповідач – Єршов Сергій Олексійович, 07.09.1968 р.н., РНОКПП: 2508710050, фактичне місце проживання: Миру, буд. 18, м.Решетилівка Полтавського району Полтавської області, пошт. інд.: 38400.
Суддя О.О. Романенко