flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Практика ЄСПЛ у цивільному та адміністративному судочинстві

15 лютого 2017, 09:53

         Для судів України застосування Конвенції та практики Європейського суду набули особливої актуальності з прийняттям 23 лютого 2006 року Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» , який увібрав у себе численні резолюції Комітету Міністрів Ради Європи.

В Україні Конвенція має такий же статус, як і інші законодавчі акти, тобто є частиною національного законодавства України згідно із положенням статті 9 Конституції, яка проголошує, що «чинні міжнародні договори, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України. Укладення міжнародних договорів, які суперечать Конституції України, можливе лише після внесення відповідних змін до Конституції України».

Згідно з статтею 17 Закону України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського Суду з прав людини” суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду, як джерело права.

Решетилівським районним судом Полтавської області у 2016 році при розгляді  справ цивільного судочинства було застосовано – Конвенцію про права дитини прийнятої  44-ю сесією Генеральної асамблеї ООН  від 20 листопада 1989 року та Декларацію про права дитини проголошеної Генеральною асамблеєю  ООН 20 листопада 1959 року.  Дані справи у судах вищих інстанцій не оскаржувались та набрали законної сили.

Судом також  було застосовано Практику Європейського суду з прав людини при розгляді справ адміністративного судочинства.