Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
З 15 грудня 2017 року в Україні набирає чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», прийнятого Верховною Радою України від 03.10.2017 за №2147-VIII. В цей день більшість норм почнуть діяти одночасно зі стартом роботи Верховного суду, інші - із прив'язкою до початку роботи електронного судочинства, або з 2019 року.
Законом рекомендовано Вищій раді правосуддя до 1 березня 2018 року затвердити положення про електронне судочинство, а Державній судовій адміністрації України до 31 грудня 2018 року забезпечити створення та належне функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Через три місяці після того, як в "Голосі України" офіційно повідомлять, що електронне судочинство створене, воно почне працювати.
Електронне судочинство забезпечить право громадян подавати документи до суду не тільки в паперовому, а й в електронному вигляді (треба буде обрати один варіант і ним користуватися). Після реєстрації офіційної електронної адреси в системі електронного судочинства всі документи у справах будуть надсилати туди, а не вручати в паперовій формі.
Закон вносить зміни до Кримінального процесуального кодексу, що скорочують терміни досудових розслідувань. Такі терміни будуть розраховуватися не з моменту повідомлення про підозру, а з початку внесення даних про порушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) - і до дня звернення до суду з обвинувальним актом. Слідчим необхідно за 2 місяці розкрити і відправити до суду кримінальний проступок, за 3 місяці – злочин невеликої або середньої тяжкості, за 6 місяців – тяжкий або особливо тяжкий.
Зазначимо, зараз Кримінально-процесуальний кодекс передбачає, що загальний строк досудового розслідування не може перевищувати відповідно 2, 6 і 12 місяців, проте зазначений час починає спливати з дня повідомлення особі про підозру, а не реєстрації даних у ЄРДР.