Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Скляна ваза із... набоями
Або про те, як працівники міліції врятували рибу від сковорідки
Влітку нинішнього року працівники Решетилівського райвідділу міліції проводили, як у них прийнято говорити, «відпрацювання» села Жовтневе. Хтось із тамтешніх жителів підказав правоохоронцям, що в одному з будинків по вул. Залізничній можна побачити дещо цікаве...
Навідавшись до того будинку та оглянувши його з письмового дозволу господаря, міліціонери знайшли у серванті поміж посуду скляну вазу, наповнену патронами різного калібру (для різної зброї): 1 патрон крупнокаліберного танкового кулемета ПВПТ калібру 14,5 мм з бронебійно-запалювальною трасуючою кулею, а також патрони до пістолетів ТТ, Макарова, револьвера «Наган», автомата АК-74, мисливсько-спортивні патрони. Всього 17 набоїв.
Поцікавилися походженням різношерстного «арсеналу» і почули від господаря оселі Валерія Діколенка, 1951 року народження, раніше не судимого – таку версію.
Любитель патронів ніде не працював, а заробляв на прожиття збиранням металобрухту по всіх усюдах, зокрема і на сміттєзвалищах. Одного разу, розкопуючи купу непотребу на стихійному звалищі між Білоконями та Шкурупіями, натрапив на згорток із сірої тканини. Потряс його біля вуха і почув жаданий передзвін металу. Розгорнувши ганчірку і знайшовши там з десяток різних патронів, забрав їх додому. Решту ніби-то знайшов пізніше на тому ж таки звалищі у картонній коробці.
На запитання, для чого йому потрібні набої, Валерій розповів, що порох планував використати для виготовлення вибухових пакетів – як засобу для глушіння риби. У цьому піротехнічному «ремеслі» він мав уже певну практику, використовуючи порох з мисливських патронів, до якого додавав сірку із сірників, обмотував суміш папером і целофаном, приєднував бікфордів шнур, який припалював від цигарки або сірника, жбурляв у ставок. Після вибуху сачком виловлював оглушених рибок. Ну, а гільзи і кулі мріяв здати, як металобрухт. Все-таки кольоровий метал...
Закінчилася ця історія тим, що 3 вересня 2009 року Решетилівський районний суд засудив Валерія Діколенка за зберігання боєприпасів без передбаченого законом дозволу до 2-х років позбавлення волі. Але, враховуючи пом’якшуючі обставини, звільнив його від відбування покарання — з випробувальним іспитовим строком 1 рік. А ще зобов’язав підсудного виплатити 202 гривні 82 копійки, затрачені на проведення балістичної експертизи.
Отож, люди добрі, якщо бачите десь патрон, то краще обійдіть його стороною або здайте в міліцію.
В.ЦИБУЛІВСЬКИЙ. від 1 січня 2010 року